Boże Ciało i Złoty Jubileusz

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziliśmy się w naszej parafialnej świątyni, by podczas uroczystej mszy Świętej dziękować Bogu za dar Eucharystii ale w sposób szczególny był to dla nas dzień dziękczynienia za Sakrament Kapłaństwa, gdyż świętowaliśmy Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. dra Andrzeja Jedynaka – naszego Czcigodnego Rodaka.

Eucharystię celebrował Jubilat, którego powitali przedstawiciele parafii wraz z dziećmi i młodzieżą. Okolicznościowe życzenia i gratulacje przekazał również miejscowy proboszcz – ks. Józef Golonka, który przywitał nie tylko Jubilata, ale również towarzyszących mu kolegów – ks. Prałata Stanisława Tabora – również Złotego Jubilata i ks. Prałata Józefa Dobosza. Okolicznościowe Słowo Boże skierował do zebranych świętujący w tym dniu 30-stą rocznicę święceń kapłańskich ks. dr Andrzej Sułek.

Po Mszy Świętej licznie zebrani wierni przeszli w procesji Eucharystycznej do tradycyjnie przygotowanych czterech ołtarzy by prosić o błogosławieństwo Boże dla naszej wspólnoty parafialnej, dla naszych rodzin i dla całego świata.